SEO uzmanları Mobil dünyanın ne kadar geniş olduğunu biraz daha iyi bilir. Google 2015 yılında AMP özelliği ile mobil sayfaların daha hızlı açılmasını sağladılar. Mobil cihaz kullanmayı daha fazla tercih eden insanlar için bu özellik gerçekten inanılmaz derecede önemli bir gelişme oldu. Mobil Odaklı SEO yapılmasının sebebi Mobil olmayan cihazlardan daha etkili olmasıdır. Bu sayede Web siteniz daha hızlı indekslenir ve sıralamada üst sıralarda yerini alır.

Mobil arama Mobil servis sağlayıcılarının 3G yada 4.5G verilerine göre arama yapıldığında sıralamada farklılıklar gösterebilir. Daha net sonuçlar almak istiyorsanız size uygun SEO paketlerimizden seçin ve bizimle çalışmaya başlayın. Diğer rakiplerinize göre farkınızı ortaya koyun. Kullanıcılar her zaman güzel görünümlü, hızlı ve kolay bir site tercih ederler. Tüm ayarlamalar yapıldıktan sonra siteniz Uzaya çıkmaya hazır bir Roket gibi olacak.

Mobil Önceliği

 

Google 2017 yılında mobil cihazlara daha fazla önem vereceğini ve site sıralamalarını buna göre ayarlayacağını duyurdu. Buna göre SEO olarak yapmamız gereken bir kaç maddeyi size gösterelim;

-Web sitenizi ve İçeriğinizi mobil uyumlu hale getirmek.

-Mobil Cihazlar için yapısal veri aracı yerleştirmek.

-Kullanıcılar için Hem Masaüstü’nü hemde Mobil versiyonu optimize etmek.

-Mobil site için farklı stratejiler geliştirmek.

Yapısal veri kullanmak Google botları için faydalıdır bundan dolayı site içinde avantaj kazandırır.

AMP (Accelerated Mobile Pages)

 

Siteniz belli bir Trafiğe sahip olduktan sonra AMP sürümünün yapılması yararlı olacaktır. Bir çok Blog/Haber tarzı siteler uzun zamandır AMP yi kullanıyorlar. E- Ticaret sitesi olursa AMP yerine PWA ayarlanır.

PWA (Progressive Web Apps)

 

2017 yılının en gözdelerinden olan PWA birçok Google çalışanı tarafından önerilmektedir. E- Ticaret siteleri için uyumsuz olan AMP yerine gelen PWA Mobil Uyumlu SEO için kullandığımız bir  özelliktir.

 

Tek bir problem PWA sadece HTTPS ile çalışmaktadır. Google güvenlik konusunda bunu düşünerek yapmıştır. Kullanıcılar ve sitenin güvenliği için PWA işlemlerini’de yapıyoruz.

Markalaşmak İçin Harika Bir Tercih

 

Mobil odaklı aramalar Masaüstü cihazlara göre %60 daha önde. Bu kadar büyük bir fark varken Mobil İçin SEO Yapma Sitenizin %60 daha fazla kullanıcın karşısına çıkmasını sağlayacaktır. Sürekli farklı insanlar tarafından ziyaret edilmek sizi kısa süre içerisinde markalaştırır. Bizimle beraber çalışan Onlarca firma kendi sektörlerinde en iyilerin arasına girdiler. Yapılan çalışmanın ardından Analiz raporlarında ne kadar artış  olduğunu kendi gözünüzle görün.

Etkileşim içerisindeki siteleriniz SEO yapıldıktan sonra büyük bir kitleye hızlıca yayılır. Buna temel SEO diyebilirsiniz. Sitenin farklı kullanıcılar tarafından ziyaret edilmesi onu arama motorlarında daha iyi bir pozisyona getirir. Ancak Mobilde bu daha karmaşıktır. Mobil cihazların girmesi ve çıkması uzun sürdüğü için kullanıcının içeride daha fazla durması gerekir. Mobil sitenizi ziyaret eden kullancılar için sürekli onları oyalayacak sayfalarda dolaşmalarını sağlayacak şeyler yapmalısınız. Bunun dışında bizimle beraber çalışmanın kazandırdığı pek çok avantaj vardır. Kısa sürede Arama motorlarında sitenizin güzel ve hızlı bir başlangıç yapmasından tutun site için hızlanmalar ve kullanıcının daha fazla sevmesini sağlıyoruz. Amacınız En iyiler arasında yer almaksa daha fazla zaman kaybetmeden kendinize uygun SEO Paketini satın alın ve gerisini ekibimize bırakın.

Hayalinizdeki sıralamaya ve kazanca sadece bir kaç adımla ulaşabileceğinizi biliyor musunuz ?. 2017 yılında yeni oluşturulan algoritmalar için özel oluşturulmuş SEO Taktiklerimiz Site Mobil Sıralaması Arttırma işini sizin yerinize bizim için  çok kolay ama inanılmaz etkili bir şekilde yapıyoruz. Müşteri memnuniyetinin öneminin farkında olan sayılı firmalardan oluşumuz bizim için güzel bir şey olsa’da müşterilerimiz için daha güzel. Bazıları hayallerini gerçekleştirmek için bir işe atılıyor ve yapamadığı şeyler olduğunda bir takım yardımlar alması gerekiyor. Biz bu yardımları yaparken hayallerinin farkında olup elimizden gelenin en iyisini severek yapıyoruz.

Genel anlamda başarılı bir şekilde yapılmış Mobil Odaklı SEO sitenizin sıralamasını %60 lık ciddi bir oranda arttırdığını söyleyebiliriz. Daha üst seviyede SEO hizmeti alırsanız örneğin; 10 aktif kullanıcınız varken bu sayı 70’e 700’e hatta 7000’lere çıkabiliyor. Tamamen Düzgün içerik ve yapılan işlemlerin sonucunda bu sayılar büyük yada başlangıç olarak küçük bir oranda artar.