Merhaba Arkadaşlar bu seferde WordPress nasıl kurulur ? bunu anlatacağım arkanıza yaslanıp makalenin keyifini çıkarıp bilginizi çoğaltın.

1- Wordpress in kendi sitesinden en güncel kurulum dosyalarını indirin.

2- İnen WordPress.zip dosyasını klasöre çıkarın.

3-Wordpress kurulumu yapmadan önce kullanacağınız sitede WordPress için bir veri tabanı oluşturun.

4- Klasörün içindeki wp-config-sample.php dosyasını bulup adını wp-config.php olarak değiştirin, Dosyanın adını değiştirdikten sonra içerisine girip veri tabanı bilgilerinizi yazın.

5- Wordpress dosyasına gerekli veri tabanı ayarlaması yapıldıktan sonra sitenin bulunduğu sunucuya yükleyin.

  • Büyük ihtimalle WordPress i ana tema olarak kullanacaksınız. Bu yüzden sunucuda direk olarak farklı bir yol olmadan görünmesi için klasörü ana dizine çıkarın.
  • Alt dizine kurmak istiyorsanız bunu yapmak için ana dizininin içerisine bir klasör açın. Genelde ismi WordPress olur siz istediğinizi yazabilirsiniz. Klasörü açtıktan sonra dosyaları buraya çıkarın.

6-  Tarayıcıya girdikten sonra kurulumu siteniz üzerinden yapmak için: Eğer ana dizine kurduysanız. “http://drybilisim.com, yada bir alt dizine yüklediyseniz http://drybilisim.com/wordpress” şeklinde. girin.

7- Gelen Sayfa Açıklamalı ve Altında “Başlayalım!”  şeklinde bir butonlu olup adım adım kurulum işlemi yapmanızı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar