Youtube’den Nasıl Para Kazanılır sorusuna her yerde farklı karmaşık cevaplar almaktan sıkıldıysanız bu yazımı sizin daha iyi anlamanız için yazıyorum.

Öncelikle bir kanaldan para kazanmayı gerçekten istemeniz ve bunun için uğraşmanız gerekir. Youtube üzerinden pek çok farklı fikirle para kazanabilirsiniz. Bunun kendi  öznel fikriniz olması sizi diğerlerinden daha çok ön plana çıkaracaktır. Fikrinizi bulduktan sonra Kanalınızı açmak için artık bir adım daha ilerlemiş olacaksınız.

Kanal Resmi ve Arka Kapak Resmi

Kanalınızın adını koydunuz ve şimdi kaliteli gözükmesi için biraz ayara ihtiyaç duyuyor. Özel olarak hazırlanmış ve tasarım açısından göze hoş gelen bir kanal resmi ve Arka kapak resmi yapmalısınız. Bunu yapacak kadar bilgi sahibi değilseniz merak etmeyin bu işi uygun fiyata yapan pek çok kişi var.

Sosyal Medyanın Gücü Adına

Kanal açık kapak resmi ve kanal resmi tamamlandı şimdi sırada sosyal medyanın gücünü kullanmakta. Kanala özel sosyal medya hesapları açmalı ve bunları güncel tutmalısınız bu sayede Youtube platformu dışında’da adınızı duyurmuş olacaksınız.

Videoların Kalitesi

Kanal Resmi tamam Sosyal medya tamam baya baya ilerle’din şimdiden tebrik ederim. Artık sıra videolarda. Zaten fikriniz belli bu konu üzerinde videolarınızı kaliteli bir şekilde yapmalısınız. İnsanlara düşük kaliteli videolar izletmek pek akıllıca olmaz.

Yorumları Cevaplayın

Bir zaman sonra artık kanalınızı güzel bir şekilde tanıttınız ve biraz izleyici kitlesine sahip oldunuz. Size yapılan her yorumu cevaplayın. Bu sayede takipçilerin’iz sizi takip etmeye devam eder ve bu iyidir sizinde hoşunuza gider soruların sorulması.

Google Adsense Versin Paraları

Yukarıda belirtmesem’de bize parayı veren reklamlar olacaktır. Bu reklamlardan gelen paraları Google Adsense’den görüyoruz. Adsense hesabını Youtube üzerinden açacağız.

Kanala girip para kazanmayı aktif ettiğimizde önümüze bir kaç aşama çıkacaktır onları tamamlayıp Adsense Hesabını etkinleştirmiş olacağız.

Emek Verirseniz Kazanırsınız

Bundan sonrası artık hep emeğe kalıyor. Yazımı beğendiyseniz yorum atarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Ve unutmayın sorularınızı kesinlikle cevaplayacağım 🙂 görüşmek üzere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar